Премиерот Зоран Заев по повод Денот на независноста напиша честитка на Твитер.

 

– „На 8 септември 1991, Денот на независноста ни покажа дека слободата и самостојноста ги имаат најубавите бои. Радоста, среќата и убавината што ја преплавија нашата татковина, треба да ги паметиме секогаш. Нека е вечен. Да живее Република Македонија“, напиша Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.