Премиерот Зоран Заев најави дека ова лето ќе оди на годишен одмор, кој планира да го користи во август, по чествувањето на Илинден на 2 Август.

Заев вели дека со семејството размислуваат да одат на Јадранско Море, Турција или Грција. Потврди дека останува и планот за кратка викенд-дружба со поранешниот премиер на Грција Алексис Цирпас некаде околу Атина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.