Ова е неповторливо време за нашата земја, следна членка на НАТО сме, очекуваме позитивна одлука од ЕУ, тоа се можности за уште поголем економски развој и бенефити за граѓаните, напиша денеска премиерот Зоран Заев на својот „Фејсбук“ профил.

Голема благодарност и за почесните конзули за сѐ што прават во подобрувањето на имиџот на Македонија и воедно ги повикувам во претстојниот период посебно да партиципираат во позитивните процеси, во економските придобивки и развојот на држав, додаде Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.