Професорката Билјана Ванковска на Фејсбук го коментира интервјуто на Заев за српски „Курир“ во кое тој ракажува како го заработил првиот милион во Србија, како бил вљубен во некоја Србинка и за тоа дека главна дома е сопругата Зорица.

Она што не го кажа, се разбира, е дека практично ја поседува партијата затоа што само тој имаше пари да да извади од банкрот, а и дека е безимотен човек кој се’ што има како личен посед препишал на родители, деца, жена… И дека од лубеници стаса до ганџа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.