Претеникот од редовите на ВМРО – ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска од собраниската говорница предложи како да се разреши дилемата на премиерот Зоран Заев.

Тој предложи Заев да биде министер за финансии, вицепремиерот Кочо Анѓушев технички премиер, а опозицијата да предложи свои министри за пржинска влада, па во октомври граѓаните да кажат кој заслужува метла, а кој доверба на избори.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.