Премиерот Зоран Заев во интервјуто за српски „Курир“ вели дека живее со семејстовото во Струмица и оти живеат среќено но не претерано богато.. Тој вели дека парите се проблем кога ги немаш но и кога ги имаш премногу.

Кај нас дома е правило е да има пари колку што е потребно за еден нормален и добар живот.Другото е капитал и инвестиции. Кај никогаш не било проблем за пари. Сега дури и немам ни свој автомобил. Сопругата ме убеди да го продадеме , како и нејзниот па од парите си купи еден свој-раскажа Заев.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.