Лидерот на СДСМ, Зоран Заев се обрати на Фејсбук по прес конференција на Христијан Мицкоски на која тој рече дека не постојат услови за избори на 5 или 8 јули бидејќи нема присуство на набљудувачи од ОБСЕ и ОДИХР.

Заев во обраќањето воопшто не ги споменува набљудувачите туку е дециден дека ќе оди на избори ако треба и без опозиција и да владее уште еден мандат

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.