Во завршните зборови за случајот „Рекет“, обвинетиот Бојан Јовановски потсети дека поранешниот премиер Зоран Заев го нарече педер.

Кога поранешниот премиер ќе ти каже дека е педер тоа окуражува и затвореници во Шутка така да те нарекуваат. Одговараше некој за тоа, се разбира дека не, се пожали Боки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.