Зоран Заев, лидерот на СДСМ вечерва по завршување на ЦО изјави дека не чувствува потреба и дека нема причина да поднесе оставка бидејќи најголемите проблеми биле решени во државата.

Ги решивме проблемите со Грција и Бугарија, успеавме да го сплотиме народот, изјави Заев вечерва по завршувањето на Централниот одбор на СДСМ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.