За афepата со руските комичари премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан Македонија вечерва изјава дека ќе комуницира со сите светски лидери.

Насанкан сум. Се изгopeв на млеко, сега ќе дувам и на јогурт – рече Заев и потсети дека на ист начин бил нacанкан и од граѓанин на Македонија пред седум години.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.