Премиерот Зоран Заев посочи дека до крај на март ќе имаме 21 000 „Фајзер“ вакцини и не се работи за никаква несериозност туку единствената причина е недостатокот на количините.

Сакам да му гарантирам на нашиот народ дека имаме направено повеќе од доволно, за да ја имунизираме нацијата. Верувам дека денови се во прашање. Сите треба да се вакцинираме, истакна тој.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.