Откако денеска вицепремиерот на источниот сосед го навреди  Заев дека е Бугарин на кој следниот ден му текнува, со реакција се јави и премиерот.

Заев тврди дека е Македонец кој зборува македонски јазик признат од целиот свет како што Каракачанов е Бугарин кој зборува бугарски јазик признат од целиот свет.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.