Претседателот на СДСМ, Зоран Заев попладнево рече дека не очекува одложување на изборите поради корона вирусот, но очекува поинаков вид на кампања.

-Ги следивме трендовите, сите сме должини да ги слушаме државните органи. Премиерот не повика лидерите на поголемите партии да ни каже каков тип на кампања треба да водиме, за да се испочитуваат препораките. Не гледам причина изборите да се одложат. Можеби корона вирсот ќе не стави во поинаков вид на кампања. Видео стримови, електронски медиуми, имаме на располагање различни начини да допреме до граѓаните, рече Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.