Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Наум Стоилковски реагира на денешниот конститутивен состанок на Акциската група за координација на институциите на државата за борба против дезинформации и напади на демократијата на државниот врв.

“Трендот на ширење шокантни вести и невистини е најголем поткопувач на демократските, реформските и прогресивните процеси во општеството”-ЗоранЦензорЗаев
“Институции со интегритет комуницираат со граѓаните преку навремени, јасни и прецизни информации”-СтевоЗаевПендаровски
Борците со #ЛажниВести медиумски се поддржани од Саше Политико

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.