Премиерот Заев најави дека новата година ќе ја помине дома и ќе се придржува на владината кампања „празнувај одговорно“.

Јас замислувам дека први, втори, трети ќе бидат дома во пиџами, ќе читам материјали, еден куп документи, ќе правам стратегија. Сериите не ги гледам оти не можам да ги догледам, ама некој филм сигурно ќе изгледам.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.