Во билбордите на СДСМ каде Заев се фали за нашето членство во НАТО тој го изостави нашето официјално име. Па така наместо „Северна“ стои МК во „НАТО“

Граѓаните овие денови се сведоци на вандализам од страна на лица блиски до СДСМ.

Имено повеќе билборди ширум државата на кои се наоѓа ликот на Зоран Заев и торбата „Луј Витон“ беа уништени само неколку дена по нивното поставување, а за сето тоа медиумите минатата недела открија дека станува збор за лица блиски до СДСМ и Зоран Заев.

Денеска во јавноста се појави и парола на која се прашуваат граѓаните „дали му веруваш на овој човек?“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.