Во новогодишното интервју за емисијата „Лица“ премиерот Зоран Заев најавува дека конечна цел на владата е во 2005 година е да се постигне 5 % раст во економијата.

Дали се работи за само уште еден негов гаф или пак тој и владата имаат временска машина и ќе не враќаат 14 години назад во времето досега владата не објасни.

Повеќе на линкотRepublika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.