Само што почна камапањата за претседателските избори, а Зоран Заев веќе го има првиот гаф. Во историското Крушево премиерот ја промени историјата со изјава дека на Мечкин Камен против Османлиите се бореле и Турците.

Жителите на Крушево не издржаа, па почнаа да се смеат.

Во исчекување на многу слични моменти, погледнете го видеото:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.