Македонскиот идентитет освен што е прашање на гордост, пред сѐ е прашање на факти, наука, традиција и национално обележје на нашиот македонски народ. Тој не е и нема да биде предмет на преговори, напиша премиерот Зоран Заев на „Инстаграм“.

Европските вредности се водилка за нас, но заштитата на идентитетот исто така е европска вредност, напиша Заев.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Зоран Заев (@zoranzaev)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.