Премиерот на Зоран Заев и лидерот на ДУИ, Али Ахмети пристигнаа во Тетово, откако доцна вечерва изби голем пожар во Ковид одделението во Клиничката болница.

Според последните информации, има загинати лица, а тоа го потврдуваат и од Министерството за здравство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.