Со Зорица сум во врска од средно училиште а сериозно стана на факултет, и таа студираше економија, откри премиерот Заев во интервјуто за „Курир.рс“.

Тој вели дека пет години биле во врска а татко му го прашал кога мисли да се жени откако девојката на братот Вице останала трудна.

Се оженив 2000 година на 30 септември. Баш тој ден беше и референдумот за името па не заборавам кога ни е годишнина.  Зорица кај нас во фирма работи сметководство-вели Заев.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.