Факти на денот:

1.Заев го спасувал Мијалков за случајот „Империја” на СЈО, за да гласаат пратениците за промена на името.

2.Заев за власт ги жртвува и своите. Пола партија му е во карантин, а тој бара избори.

3.Големиот број на новозаразени е поради желбата за брзи избори.

4.Секое семејство задолжено за 1500 евра и буџетска дупка од над милијарда евра е животот со празни џебови кој го донесе СДСМ, велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.