Драг Новак Ѓоковиќ, твојата изведба на преубавата “Македонско девојче” нѐ воодушеви сите во нашата земја. Прекрасно е чувството кога Ас како тебе се обраќа со почит и љубов на нашиот македонски народ и на сите граѓани, пишува Заев на својот Фејсбук профил кој му упати отворена покана на Србинот да ја посети Македонија.

Тој не пропушти прилика во поканата да го искористи новто име на земјата, Македонија, име кое пак познатиот тениска Ас не го користеше кога во своето видео говореше за нашата земја.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.