Заев не пробал џоинт, но тоа не значи дека не треба да се залага за легализација на марихуаната , изјави вчера премиерот на новинарско прашање.

Оваа негова изјава ја коментира Ивор Мицковски.

Заев: Не сум пробал џоинт, но за да се залагате за некоја кауза не мора да имате личен бенефит.
Абе и Мило не пушеше цигари, па ја преплави Европа со шверц и криминали.
Исто, овој го држи бизнисот со марихуана, само двајца ќе профитираат од бизнисот, плати еден куп души да водат кампања во јавност, и уште има дрскост да каже дека немал личен интерес.

Заев: Не сум пробал џоинт, но за да се залагате за некоја кауза не мора да имате личен бенефит.
Абе и Мило не пушеше…

Posted by Ivor Mickovski on Saturday, 26 December 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.