Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски нагласува дека лидерот на СДСМ Зоран Заев многу пати ја излажал јавноста па и сега не треба да му се верува дека ќе има мнозинство.

Зоран Заев излегуваше и кажуваше дека има мнозинство и веднаш потоа самите се демантираа од страна на неговата партија. Или тој самиот лично. Што сакам да кажам, сакам да кажам дека Зоран Заев е еден човек кој што и граѓаните знаат и веќе го виделе неколку пати дека дрско лаже. И лаже без срам.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.