Претседателот на СДСМ Зоран Заев за празникот Водици беше во Охрид.

Настанот во Охрид Заев го искористи и да се сретне со бугарскиот диломат Атанас Стефанов. Bulpress.bg дознава дека дипломатот неодмана имал средба со Путин а сега се сретна и со Заев.

Тој на Заев му подарил и руско чоколадо „Победа“. Бугарскиот медиум прашува дали на Заев му се допаднал вкусот на чоколадото.

-Чоколадото е донесно од Москва и дали тоа можеби придава сладок вкус во затоплувањето на односите меѓу Русија и Македонија-коментира Bulpress.bg.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.