Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во Арачиново доби лекција од граѓаните. Додека беше во поеста на ова скопско село граѓанин на Арачиново индиректно му порача дека тоа што го зборува е далеку од реалноста во која живее обичниот народ. Додека Заев збори за милиони, чичко Сами го предупреди дека граѓаните се борат да преживеат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.