На самитот во Тирана главна звезда беше албанскиот премиер Еди Рама. Од неговата харизма посебно беа возбудени македонскиот државен врв.

На фотографијата се гледа како Зоран Заев, Никола Димитров и Бујар Османи со голема восхит слушаат што Рама им говори.

Заев пак додека се смешкаше вообичаено се држеше за срце.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.