„Заев апаш-тендери лапаш“; „Лопови“, „Нов бомбона бизнис“, се дел од паролите кои ги испишаа скопјани кои се придружија на протестот кој го организира ВМРО ДПМНЕ поради поскакувањето на струјата.

ВМРО-ДПМНЕ повторно е на улица, како што најавивме пред неколку дена бараме од оваа мафијашка власт да ги слушне барањата на граѓаните, ова денеска на протестот против поскапувањето на цената на струјата го истакна потпретседателот на партијата Владо Мисајловски.

 

 

фото: Александар Ивановски

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.