Ако Нефи Усеини не ги тргне дивоградбите тоа ќе го стори државата, порача денеска од владата премиерот Зоран Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со нелегално изградени објекти од страна на советникот од ДУИ во Охрид.

Заев нагласи дека законот најпрвин треба да го спроведе локалната власт, која ако не постапи според законот, тогаш нејзините надлежности ќе бидат одземени и правдата ќе ја истера државата.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.