Предметот што целата јавност го знае како „Рекет“, што делумно се должи и на медиумите, бил воден под кодното име „Жаде“, објави „Телма“, откако информацијата ја потврдил извор од истрагата.

Предметот се наоѓа во фаза на завршни зборови и можеби е предоцна да го преименуваме, но кодното име е „Жаде“.

Жаде беше главниот лик во бразилската теленовела „Клон“ која ги популаризираше стомачните танци.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.