Зад Коце се проектите за Скопје, зад Шилегов се скандалите, смета новинарот Драган Павловиќ Латас.

Колку и да се трудат ботовите и „советниците“ на СДСМ платени од владини пари, Коце Трајановски е најдобар градоначалник што Скопје го имало од 1990 па наваму, пишува Латас.

Според него, референтната листа на завршени проекти на Трајановски е подолга од имотната листа на Шилегов која е прилично долга.

Нема скопјанец кој не се вози во автобусите од времето на Коце Трајановски, по булеварите од неговото време, и не посетил скопска градинка, амбуланта, стадион, музеј, театар… создадаени или обновени во мандатот на Коце Трајановски.
Зад Коце се проектите за Скопје, зад Шилегов се скандалите, пишува Латас.

Колку и да се трудат ботовите и “советниците“ на СДСМ платени од владини пари, Коце Трајановски е најдобар градоначалник…

Posted by Драган П. Латас on Wednesday, 28 April 2021Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.