Денеска евроамасадорот Самуел Жбогар аферата „Рекет“ ја нарче реално шоу, поради што се јавија низа реакции од јавноста.

Поранешната министерка за култура Ганка Цветанова преку „Твитер“, запраша дали Самуел Жбогар заборавил дека тие веќе имаа создадено едно друго реално шоу наречено СЈО.

Амбасадорот на ЕУ во Македонија вели дека изнудувачкиот скандал ‘Рекет’ станал реално шоу. Навистина! Но, дали Самуел Жбогар веќе заборавил дека тие беа создавачи на едно друго реално шоу наречено СЈО и го направија кастингот на водечките улоги?!?“, прашува Цветанова преку својот профил на Твитер.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.