За лидерот на СДСМ и поранешен претседател на Владата Зоран Заев, Албанците во Македонија се Шиптари и кои пет банки не вредат на пазарот на гласови.

Во новата аудио бомба тој вели:

Пет банки не вредат. Не вредат на пазарот на гласови. Со избори и они ќе се валоризираат….

Целиот разговор слушнете го во продолжение:

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.