Преку социјалната мрежа Фејсбук за утре е најавен протест и во Битола од 19 часот на плоштадот „Магнолија“.

Во објавата за мирниот протест се вели дека доста беше одржување некаков си “мир” со духот на млакоста, доста беше рамнодушност која му е во целосен прилог на тие кои сакаат да не поробат. Според организаторите цел свет протестира и време е да се протестира против рестрикциите, забраните, поделбите и да се каже стоп против, како што е наведено, присилната вакцинација.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.