Кога сме кај пратеничката, скафандерите и еднаквоста, еве едно човечко прашање до владата од сестра чија фамилија изгубила најблизок од компликации од Ковид19. Емотивното сведоштво за една семејна трагедија го пренесува пратеникот Антонио Милошоски.

📌Кога сме кај пратеничката, скафандерите и еднаквоста, еве едно човечко прашање до владата од сестра чија фамилија изгубила најблизок од компликации од Ковид19❓

Posted by Antonio Miloshoski on Sunday, 18 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.