Вработени во скопската подрачна единица на Фондот за здравствено осигурување најавија штрајк, објави Телма.

Претседателот на УПОЗ, Пеце Груевски за Телма изјавил дека ќе ги затворат шалтерите доколку до четврток не договорат повисоки плати.

Одговор од раководството на Фондот очекуваат утре, во спротивно во четврток стапуваат во штрајк.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.