За дополнителниот заменик министер разоткривање на шема за потенцијален поткуп на гласачи од страна на СДСМ е „очајнички потег“, вели Богдан Илиевски, коментирајќи го статусот со кој Славјанка Петровска го окарактеризира обидот за поткуп фатен од страна на  Отсекот за економски криминал при Секторот за внатрешни работи Штип.

Не е очајнички потег самиот потенцијален поткуп на гласачи, туку тоа е врв на демократијата бидејќи се работи за СДСМ.

Ајде, уште 5 дена, ѝ порача Илиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.