Константин Георгиевски од СДСМ, кој на 5 мај ќе му се спротивстави на кандидатот од ВМРО-ДПМНЕ Митре Милошевски асфалтира сокачиња во Охрид за да изнуди некој глас поеќе, пишува Охрид 24.
Локалниот портал наведува дека на Велики четврток се асфалтирало тесно сокаче во населбата „Радојца Новичиќ“, во која во првиот круг Константин Георгиески претрпе пораз.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.