Темата за одговорноста за она што се случи во тетовсата модуларна болница не е завршена, темата почна. Темата додека нема одговорност нема да заврши. Јас нема да завршам со темата додека нема одговорност.

Ова е пораката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, испратена на вечерашниот ТВ дуел на Канал 5 телевизија, каде се соочува со премиерот Зоран Заев

Мицкоски додаде дека нема само да има морална одговорност.

„Не само морална, туку и поинаква одговорност и политичка и кривична“, истакна Мицкоски на Заев.

Мицкоски смета дека несреќата во Тетово се случи поради неспособноста на власта.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.