Професорката Гордана Силјановска Давкова за денешниот Марш на правдата кој го најави Зоран Заев, претседателот на СДСМ им порача да не ја заборават бојата.

Маршот на „правдољубците“!

Откако ја измарширавте ПРАВДАТА, сега ќе марширате за „ПРАВДА“.

Ќе марширате со чекори што не можат да запрат, на правиот пат кон априлскиот ПОРАЗ!

ПС Туку, да не ја заборавите бојата!, напиша Силјановска Давкова на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.