Пред денешното рочиште за случајот Рекет на влезот на Кривичниот суд, по вербалните провокации од првообвинетиот Бојан Јовановски, полицијата реагирала и спречила физички инцидент меѓу  него и сведокот во својство на оштетен, Јордан Камчев, дознава Либертас од сведоци на настанот.

Полицијата спречила кавгата да премине во физичка пресметка и не му дозволила на изнервираниот Камчев и физички да се пресмета со Боки 13.

По инцидентот Боки на судечкиот судија му се пожалил дека по инцидентот не е во состојба да биде присутен на рочиштето.

Сепак рочиштето се одржало.

Зад затворени врати сведочеше обвинителката Ленче Ристоска која беше дел од тимот на Јанева во СЈО, а денеска беше повикана во својство на сведок од страна на одбраната на екс шефицата.

Одбраната на Јанева побарала јавноста да биде исклучена бидејќи обвинителката Ристоска во сведочењето може да каже деловна тајна

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.