Лидерот на Движењето БЕСА, Билал Касами, во синоќешното издание на емисијата „Клик Плус“ на ТВ 21 рече дека ако опозициската ВМРО-ДПМНЕ после избори повторно коалицира со ДУИ, тогаш се отвора можност Никола Груевски, повторно да биде премиер.

За премиерoт во заминување Зоран Заев рече дека е измамник кој не си стои на зборот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.