И во Валандово фрлањето на светиот крст за Водици не помина без скандал.

Свештените лица трипати го фрлаа крстот, затоа што по него се фрлале и лица кои не биле пријавени.

Официјално на крајот Костадин Георгиев го фати крстот.

Видео: ТВ24Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.