Холандија нè поздрави и ни го забетонира идентитетот, вели Јохан Тарчуловски кој го сподели документот кој пристигнал на адресата на сите македонски граѓани во Холандија.

Нема повеќе Македонци од денес сме само граѓани на СрМ. Овој документ им пристигна на сите Македонци во Холандија на домашна адреса. Идентитетот БЕТОН. Зборот е збор!, пишува Тарчуловски. 

Во документот е наведено дека во Холандија националноста Македонец од сега ќе биде Граѓанин на Република Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.