Македонија во Дуисбург го започна дуелот против повеќекратниот европски и светски првак Германија.

На семафорот јасно се гледа дека Германија игра против Македонија, без додавката која е на новото уставно име.

Преземено од Спортманија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.