Со 68 гласа за, без воздржани и без против, Собранието ги усвои предложените заклучоци.
Денеска гласањето беше без два пратеника на БЕСА, Зијадин Села, Маја Морачанин, Павле Трајанов и Диме Велковски од СДСМ, односно овие пратеници НЕ гласаа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.