Македонија остана единствена земја во регионот каде ризикот од ковид-19 се зголемува, вели пратеникот Антонио Милошоски, кој повика на оставка од надлежните кои ставаат други работи пред животот на граѓаите.

За Д-р Караџовски статистиката стана поважна од струката, за Филипче PR-от стана побитен од пандемијата, за Заев Корона-изборите станаа поважни од здравјето на граѓаните.  Македонија остана единствена земја во регионот каде ризикот од ковид-19 се зголемува, напиша Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.