Не стивнува револтот на јавноста за појавувањето а болната пратеничка Бисера Костаадиновска Стојчевска во скафандер во Собранието. Бисера беше доведена со возило на брза помош, кое беше резервирано за неа цел ден додека беше во Собранеито.

“Кога ја однеле мајка ми во Гевгелија прашале зошто никој не им одговорил на телефонот на брза помош. Им рекле- ако чекате да дојде превоз од Гевгелија жената ќе си починела таму кај што паднала, добро е што сте ја донеле со ваша кола”.
За Емилија, донор на органи немало кола. За заразен терорист во служба на психопатолошкава елита има се, пишува Тони Михајловски на Фејсбук и ја пренесува изјавата на ќерката на Емилија Динева од Гевгелија, првиот донор на срце во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.