Денес 45 починати, вкупно 4022 лица, во само последните 2 недели се починати преку 500 лица.
До пред 10 дена не сакаа никакви мерки да воведат и ќе спроведуваа попис по секоја цена, коментира на Фејсјбук Ивор Мицковски.

Денес 45 починати, вкупно 4022 лица, во само последните 2 недели се починати преку 500 лица.
До пред 10 дена не сакаа никакви мерки да воведат и ќе спроведуваа попис по секоја цена.

Posted by Ivor Mickovski on Tuesday, 6 April 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.